Възползвайте се от Услугата

September 16, 2010 1:52 pm Published by Leave your thoughts

Услугата е виртуозен студентски филм и мрачен драматичен трилър, получил премиерата си в претъпканата зала на Дома на киното. Изпълнен е с духовитост и дяволито чувство за хумор във всеки кадър и реплика. Невероятно удоволствие доставя намигването с чаровна старомодност както в драматургията, така и в декорите. Ето три интересни негови черти.

  • Няколко телефона в стар стил, пишеща машина и истински хартиени бележки на стената. Като се има предвид и завидното уважение към жанра, цялостният филм изглежда изпипан с любов и кинаджийска наслада в стил Джон Карпентър.
  • Внимателна композиция на кадрите, впечатляващи и смислени ъгли на камерата. Погледът отдолу към притискащата сграда разказва визуално историята на безнадеждност и безизходица.
  • Екзистенциалната гравитация е много силна и благодарение на нея филмът развива историята на човешкото състояние в реалното общество, без да излиза излишно от границите на жанра.

Написан и режисиран от Борис Николов от НАТФИЗ.

Categorised in:

This post was written by admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *